Klub Integracji Społecznej

Ciag pozioma kolor

O projekcie

Projekt Klub Integracji Społecznej realizowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027, zakres interwencji: Metody integracji z rynkiem pracy oraz powrotu na rynek pracy osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji. Całkowita wartość projektu wynosi: 1 896 264,12 zł, w tym: 1 611 824,50 zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Projekt „Klub Integracji Społecznej” skierowany jest do pełnoletnich osób zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym, zamieszkujących teren województwa zachodniopomorskiego. Głównym celem projektu jest INTEGRACJA SPOŁECZNA I ZAWODOWA WŚRÓD 60 OSÓB ZAGROŻONYCH UBÓSTWEM I/LUB WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM, PODNOSZĄCA POZIOM ZATRUDNIENIA WŚRÓD 15 OSÓB ORAZ POZIOM POPRAWY SYTUACJI SPOŁECZNEJ WŚRÓD MIN.54 OSÓB Z W/W GRUPY, Z TERENU WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO.

Termin realizacji

Projekt będzie realizowany w terminie 1 października 2024 – 31 maja 2026

Uczestnicy projektu

Uczestnikami Projektu mogą zostać osoby w wieku powyżej 18 lat, zamieszkujące województwo zachodniopomorskie, które na dzień przystąpienia do projektu należą do jednej z grup osób zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym:

  1. bezdomni realizujący indywidualny program wychodzenia z bezdomności, w rozumieniu przepisów o pomocy społecznej,
  2. uzależnieni od alkoholu,
  3. uzależnieni od narkotyków lub innych środków odurzających,
  4. osoby z zaburzeniami psychicznymi, w rozumieniu przepisów o ochronie zdrowia psychicznego, ustawy z dnia 19.08.1994r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz.U. 1994 nr 111 poz. 535 z późniejszymi zmianami),
  5. długotrwale bezrobotni w rozum. przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy,
  6. zwalniani z zakładów karnych, mających trudności w integracji ze środowiskiem, w rozumieniu przepisów o pomocy społecznej,
  7. uchodźcy realizujący indywidualny program integracji, w rozumieniu przepisów o pomocy społecznej,
  8. osoby niepełnosprawne (min. 45 osób), w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych – ustawy z dnia 27.08.1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. 1997 Nr 123 poz. 776 z późniejszymi zmianami),
  9. osoby o zbliżonych cechach, do wymienionych powyżej, które podlegają wykluczeniu społecznemu i ze względu na swoją sytuację życiową nie są w stanie własnym staraniem zaspokoić swoich podstawowych potrzeb życiowych i znajdują się w sytuacji uniemożliwiającej lub ograniczającej uczestnictwo w życiu zawodowym, społecznym i rodzinnym.

Każdy z uczestników projektu musi dostarczyć dokument poświadczający przynależność do jednej z powyższych grup.

Dodatkowe punkt premiujące w procesie rekrutacji otrzymają kobiety.

Formy wsparcia

Projekt przewiduje  udział uczestników w następujących formach wsparcia:

  • opracowanie ścieżki reintegracji dla każdego uczestnika,
  • wsparcie psychologiczne lub coachingowe,
  • warsztaty aktywizacji integracyjno-społecznej,
  • wyjścia integracyjne,
  • indywidualne doradztwo wizerunkowe (wizażysta, fryzjer, fotograf),
  • pomoc prawna,
  • wsparcie asystenta społecznego,
  • zajęcia ruchowe,
  • warsztaty aktywizacji zawodowej,
  • szkolenie zawodowe,
  • staż zawodowy,
  • wsparcie mentora zatrudnienia,
  • aktywne pośrednictwo pracy.

Projekt jest całkowicie bezpłatny, ponadto każdemu uczestnikowi/uczestniczce biorącemu udział w projekcie oferujemy:

  • stypendium szkoleniowe za czas uczestnictwa w szkoleniu zawodowym,
  • stypendium stażowe za okres uczestnictwa w stażu zawodowym,
  • możliwość skorzystania ze zwrotu kosztów dojazdów z miejsca zamieszkania do miejsca odbywania każdej z form wsparcia i z powrotem.

Rezultaty projektu

Rezultatami projektu będą korzyści jakie wyniosą uczestnicy w wyniku wzięcia udziału w zaplanowanym dla nich wsparciu. Udział w opracowanym indywidualnym planie działania – ścieżce reintegracji społecznej umożliwi osobom niepełnosprawnym uczestnictwo w życiu społecznym, jak również zawodowym.

Ponadto efektem projektu będzie w szczególności przygotowanie osób zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie oraz poszukiwania i utrzymania zatrudnienia. Uczestnicy odbędą szkolenia zawodowe, których efektem będą otrzymane zaświadczenia potwierdzające nabyte przez nich kompetencje lub kwalifikacje, przydatne po zakończeniu projektu. Ponadto część uczestników weźmie udział w stażach zawodowych, które umożliwią im zdobycie doświadczenia zawodowego i zwiększą szanse na znalezienie pracy.

Projekt promuje równe szanse kobiet i mężczyzn oraz jest dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Rekrutacja

Odbędzie się w trybie ciągłym w okresie: 11.2024 r.- 05.2025 r.

Więcej szczegółów dotyczących rekrutacji do projektu określa Regulamin rekrutacji.

Aby wziąć udział w projekcie należy wydrukować, wypełnić i złożyć poniższy formularz rekrutacyjny wraz z oświadczeniem o spełnieniu kryteriów grupy docelowej, osobiście w:

– biurze Partnera projektu GOS Polska Sp. z o.o. w Szczecinie, ul. Jagiellońska 67 wejście B/lok. nr 14, tel. 574 990 888

lub

– biurze Lidera projektu Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Gryfinie, ul. Szczecińska 19A, tel. 798 438 033.

Formularz można także przesłać drogą mailową na adres: laskowska@gos-polska.pl albo cechgryfino_agnieszka@poczta.onet.pl  lub też pocztą tradycyjną albo kurierem na adres:

Partnera:

GOS Polska Sp. z o.o., ul. Jagiellońska 67 wejście B lok. 14, 70-382 Szczecin

lub Lidera:

Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Gryfinie, ul. Szczecińska 19A, 74-100 Gryfino


DOKUMENTY DO POBRANIA:

Regulamin rekrutacji 

Formularz rekrutacyjny w pdf

Formularz rekrutacyjny w Word

Dokumenty rekrutacyjne można składać w terminie od dnia 12 listopada 2024 r., godz. 8.00 do dnia 31 maja 2025 r., godz.15.00.