DOROŚLI NA ROZWÓJ

Ciag z EFS poziom kolor2

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

O PROJEKCIE

Projekt DOROŚLI NA ROZWÓJ realizowany jest w okresie 01.09.2022r. – 30.09.2023r., a jego głównym celem jest: podniesienie poziomu kompetencji i/lub kwalifikacji cyfrowych wśród 98 (54K,44M), ze 108 (60K,48M) osób dorosłych w wieku 25 lat i więcej, z terenu województwa zachodniopomorskiego, w terminie 01.09.2022-30.09.2023r.

Całkowita wartość projektu wynosi 411.112,00 zł, w tym 349.445,20zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, osi priorytetowej VIII. Edukacja, działania 8.10 Wsparcie osób dorosłych, w szczególności osób o niskich kwalifikacjach i osób starszych w zakresie doskonalenia umiejętności wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnej i porozumiewania się w językach obcych.

Kto może być uczestnikiem projektu?

Projekt DOROŚLI NA ROZWÓJ skierowany jest do 108 osób w wieku 25 lat i więcej (60 kobiet i 48 mężczyzn) pracujących, uczących się lub zamieszkujących na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w szczególności osób o niskich kwalifikacjach i osób starszych – w wieku 50 lat i powyżej. Uczestnikami projektu będą osoby fizyczne z wyłączeniem osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w rozumieniu Ustawy z dnia 02.07.2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej oraz osób fizycznych zajmujących się produkcją podstawową produktów rolnych objętych zakresem załącznika I do Traktatu o Funkcjonowaniu UE.

Minimum 50% uczestników projektu stanowić będą osoby o niskich kwalifikacjach, minimum 10% uczestników będzie w wieku 50 lat i więcej. Jednocześnie minimum 20% osób biorących udział w projekcie stanowić będą osoby z niepełnosprawnościami. Ponadto projekt realizowany będzie na obszarze gmin, które znajdują się na liście gmin należących do Specjalnej Strefy Włączenia (SSW) na obszarze województwa zachodniopomorskiego – co najmniej 20% uczestników projektu stanowić będą osoby zamieszkujące gminy zakwalifikowane do SSW (patrz: mapa SSW). 

Na czym polega projekt?

W ramach projektu zorganizowane zostaną szkolenia komputerowe dla 108 osób (9 grup po 12 osób) w wieku 25 lat i więcej (60K, 48M) z obszaru województwa zachodniopomorskiego, w szczególności osób o niskich kwalifikacjach i osób starszych, które z własnej inicjatywy nabędą, uzupełnią lub podwyższą kompetencje w zakresie znajomości obsługi komputera. Każda grupa odbędzie 100-godzinne szkolenie oparte na europejskich ramach kompetencji cyfrowych DigComp 2.1., podczas którego nabędzie kompetencje i lub kwalifikacje cyfrowe na poziomie podstawowym, w obszarach:  Informacja + Komunikacja + Tworzenie treści + Rozwiązywanie problemów. W ramach zajęć nauczą się obsługi komputera, pracy w sieci oraz obsługi MS Word i MS Excel – zrealizowanych zostanie 5 modułów ECDL:  1). ECDL Podstawy pracy z komputerem (moduł B1), 2). ECDL Podstawy pracy w sieci (moduł B2), 3). ECDL Przetwarzanie tekstów (moduł B3), 4). ECDL Arkusze kalkulacyjne (moduł B4),5). ECDL Rozwiązywanie problemów (moduł S9).

Zajęcia będą organizowane w blokach po 4 godziny szkoleniowe z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu. Po zakończeniu szkolenia komputerowego uczestnicy projektu podejdą do egzaminu wewnętrznego, którego zaliczenie będzie podstawą otrzymania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. Następnie uczestnicy przystąpią do egzaminu zewnętrznego ECDL PROFILE DIGCOMP 14, przeprowadzanego przez podmiot posiadający stosowne uprawnienia nadane mu w drodze akredytacji.

Uczestnicy otrzymają podręczniki na szkolenia oraz zapewniony im będzie catering podczas zajęć. Na cele realizacji szkoleń zostaną wynajęte sale multimedialne. Celem zmniejszenia barier w dostępie do edukacji uczestnicy (w tym kobiety) otrzymają wsparcie w opiece nad dzieckiem do lat 7 lub osobą zależną na czas udziału w szkoleniu.

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.

Projekt promuje równe szanse kobiet i mężczyzn oraz jest dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Jakie są korzyści z uczestnictwa w projekcie?

  • zdobycie kompetencji i lub kwalifikacji niezbędnych na współczesnym rynku pracy, co umożliwi znalezienie lepiej płatnej pracy,
  • zwiększenie szansy na znalezienie zatrudnienia lub zmianę pracy, dzięki zdobyciu praktycznych umiejętności,
  • lokalni pracodawcy zyskają pracowników posiadających kwalifikacje/kompetencje cyfrowe przydatne w miejscu pracy
  • nabyte przez uczestników projektu umiejętności przyczynią się do pełnej integracji społecznej i zatrudnienia, jednocześnie umożliwią dalszą samorealizację i rozwój osobisty.

REKRUTACJA

W ramach projektu zrekrutowanych zostanie łącznie 108 uczestników w ramach rekrutacji ciągłej. Nabór będzie się odbywał w okresie 10.2022r. – 05.2023r. Szanse na udział w projekcie mają osoby w wieku powyżej 25 roku życia, pracujące, uczące się lub zamieszkujące województwo zachodniopomorskie spełniające jedno z poniższych kryteriów: osoba o niskich kwalifikacjach (wykształcenie maksymalnie średnie/ponadgimnazjalne), osoba w wieku 50 lat i powyżej, osoba z niepełnosprawnością, osoba zamieszkująca Specjalną Strefę Włączenia województwa zachodniopomorskiego (mapa SSW). 

Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonym poniżej Regulaminem rekrutacji do projektu, który zawiera więcej szczegółów dotyczących naboru do projektu.

W celu wzięcia udziału w rekrutacji należy wydrukować, wypełnić i złożyć poniższy formularz rekrutacji wraz z załącznikiem, osobiście w biurze projektu pod adresem – ul. Jagiellońska 67, wejście B, pokój 6, 70-382 Szczecin lub przesłać za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres biura projektu lub elektronicznej na adres: laskowska@gos-polska.pl . Więcej szczegółów znajduje się w zamieszczonym poniżej Regulaminie rekrutacji.

W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 531 426 140 (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00), lub za pośrednictwem maila: laskowska@gos-polska.pl .

Dokumenty aplikacyjne do pobrania:

Regulamin rekrutacji (wersja pdf)

Formularz rekrutacyjny (wersja pdf)

Formularz rekrutacyjny (wersja Word)

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO PROJEKTU!!!

KONTAKT                                       

BIURO PROJEKTU

GOS Polska Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 67, wejście B, pokój 6, 70-382 Szczecin
tel. 531 426 140
e-mail: laskowska@gos-polska.pl

Biuro jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00